طراحی و ساخت انواع مکانیزم انتقال قدرتی وحر کتی مدول های خطی

مدول های خطی نوعی از عملگرها هستند که به طور گسترده در سیستم های اتوماسیون و ماشین آلات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. این عملگرها حرکت دورانی حاصل از یک موتور الکتریکی(استپ موتور ،سرموتور،موتورهای Ac,Dc) را به حرکت خطی تبدیل می کنند. مدول های خطی عموما به صورت تک محوره، دو و سه محوره طراحی و عرضه می شوند و قطعات آنها با توجه به شرایط و میزان بارگذاری، دقت و سرعت حرکتی مورد نیاز و کورس کاری، انتخاب و یا طراحی می­شوند.

مکانیزم انتقال قدرت در این نوع عملگرها را می توان به سه دسته­ی کلی دنده مقابل ودنده شانه ایی (رک و پینیون)، پیچی (بال اسکرو و لید اسکرو) و تسمه ای (تایمینگ و تسمه v) تقسیم بندی کرد.

مکانیزم حرکتی مدول ها نیز با توجه به شرایط کاری، به دو سیستم ریل­ های بوشنگی وکتابی- واگن های لغزشی و غلتشی دسته بندی می­شوند. ریل- واگن های لغزشی اصولا در کاربری های خاص که حرکت پیوسته ی بدون ارتعاش مورد نظر است به شکل سفارشی طراحی و ساخته می شوند. ریل- واگن های غلتشی پرکاربردتر بوده و قطعات آنها به صورت استاندارد در مدل های گوناگون اعم از ریل مقطع گرد و ریل مقطع مربعی و تحت نام Linear Guide در بازار عرضه می گردند.

گروه شرکت سی ان سی صنعت ، در راستای بومی سازی سیستم های اتوماسیون صنعتی، مدول های خطی مورد نیاز مشتریان را در ابعاد و اندازه های گوناگون و با بالاترین کیفیت طراحی و تولید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا