اخباردسته‌بندی نشده

پمپ های وکیوم خشک مناسب برای صنایع داروسازی

By فروردین ۱۹, ۱۳۹۷ No Comments

 

 

پمپ های وکیوم های خشک از نظر میزان خلاء به چند دسته تقسیم می شوند:

    1. وکیوم خشک ونتوری(ساید چنل)Ventory(side channel)

پروانه این پمپ ها به گونه طراحی شده است که با سرعت ۳۰۰۰ rpm توربولانت(گردابه هوایی)ایجاد نموده،از یک طرف دهش واز طرف دیگر مکش انجام می دهند.تک پروانه (یک طبقه) تا ۳۰۰mbar،دو پروانه(دو طبقه) ۴۰۰mbar سه پروانه (سه طبقه)۴۵۰mbar خلاء می کند.

    1. وکیوم خشک تیغه گرافیتی (کربنی)

این دسته از پمپ ها به dry rotary vane معروف بوده ، طراحی آن مثل روتاری روغنی است ولی تیغه های آن از جنس کربن (گرافیت) بوده ، در سایز خیلی کوچک و حداکثر تا ۵۰۰ متر مکعب ساخته می شود حداکثر خلاء این پمپ ۸۰mbar می باشد و به oil less معروف اند بر اثر کار مداوم و حرارت ، تیغه ها دارای عمری نزدیک به یکسال دارند و بعد از آن باید تعویض گردند.

    1. وکیوم خشک دو محوره یا Booster Vacuum

این پمپ ها همان Roots Blower هستند با تغییراتی در Seal Ring قادر به ایجاد خلاء تا ۰٫۰۰۱ میلی بار هستند. روتس بلوئرها در حالت عادی در ورودی دارای خلاء ۵۰۰mbar می باشد. با تغییر آب بندی آن میتواند به خلاء ۰٫۰۱ رسید پمپ خشک دو محوره همان اسکرو پمپ ها هستند ، عملکرد این پمپ ها مثل اسکرو ، کمپرسورها بوده ، در دهانه ورودی میتواند خلاءای تا ۰٫۰۰۱ میلی بار داشته باشد. بوستر وکیوم ها هیچکدام به تنهایی قادر به ایجاد خلاء نیستند، حتما باید یک پمپ پشتیبان به خروجی آنها لینک شود (Backiny Pump) اول پمپ پشتیبان داخل بوستر را وکیوم کرده تا اختلاف فشار به ΔP=50 میلی بار برسد. سپس بوستر پمپ شروع به کار میکند. این پمپ ها بصورت پکیچ ب پمپ های روغنی ، رینگ آبی و اجکتور تا چندین stage سری شده تا به ظرفیت وخلاء برسیم.

در پایین تعدادی از پمپ های وکیوم خشک ضمیمه شده است.